AUTOR


Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy!

 

Jestem adwokatem, od 1 stycznia 2014 roku członkiem krakowskiej Izby Adwokackiej. Jestem zaszczycony, że mogę Państwa gościć na swoim blogu.

Jako, że od wielu lat zajmuję się prawem mam świadomość, że pierwszym źródłem informacji o przysługujących nam prawach i ciążących na nas obowiązkach – najczęściej – jest Internet. Z jednej strony to dobrze – mamy bowiem możliwość szerokiego wysondowania danej sprawy z wielu źródeł, niewiele nas to kosztuje. Z drugiej jednak strony, ta wielość źródeł niekiedy prowadzi na manowce. Zdarza się bowiem, że publikowane informacje są nieaktualne, nierzetelne albo niepełne. To stwarza ryzyko, wszak jak powiedział ktoś mądry: niepełna wiedza jest niebezpieczna, gorsza od kłamstwa, ponieważ sprawia wrażenie prawdziwej.

#Masz Prawo

Moim zamiarem jest stworzenie miejsca, w którym każdy będzie mógł się dowiedzieć kiedy ma prawo. Takiego zakątka w Internecie, które pozwoli poznać i lepiej zrozumieć otaczającą go rzeczywistość prawną. Formuła bloga pozwoli jednocześnie czytelnikom dopytać o kwestie nieporuszone w artykule. Będę starał się na bieżąco odpowiadać na wszystkie pojawiające się wątpliwości. Możliwy jest także bezpośredni kontakt ze mną via e-mail, formularz kontaktowy lub fanpage. Moim zamiarem jest stworzenie społeczności ludzi świadomych swoich praw, także zachęcam do dzielenia się artykułami, które uważają Państwo za wartościowe.

W najbliższej przyszłości planuję uruchomić dedykowane strony dotyczące rozwodów i alimentów, gdyż uważam że są to kwestie, które w Internecie nie doczekały się jeszcze wystarczającej analizy, a są bardzo doniosłe społecznie.

 

Pozdrawiam z Krakowa,

Paweł Zawartka