AUTOR


 

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy!

 

Jestem aplikantem adwokackim, członkiem krakowskiej Izby Adwokackiej, jestem zaszczycony, że mogę Państwa gościć na swoim blogu.

Jako, że od kilku lat zajmuję się prawem mam świadomość, że pierwszym źródłem informacji o przysługujących nam prawach i ciążących na nas obowiązkach – najczęściej – jest Internet. Z jednej strony to dobrze – mamy bowiem możliwość szerokiego wysondowania danej sprawy z wielu źródeł, niewiele nas to kosztuje. Z drugiej jednak strony, ta wielość źródeł niekiedy prowadzi na manowce. Zdarza się bowiem, że publikowane informacje są nieaktualne, nierzetelne albo niepełne. To stwarza ryzyko, wszak jak powiedział ktoś mądry: niepełna wiedza jest niebezpieczna, gorsza od kłamstwa, ponieważ sprawia wrażenie prawdziwej.

#Masz Prawo

Moim zamiarem jest stworzenie miejsca, w którym każdy będzie mógł się dowiedzieć kiedy ma prawo. Takiego zakątka w Internecie, które pozwoli poznać i lepiej zrozumieć otaczającą go rzeczywistość prawną. Formuła bloga pozwoli jednocześnie czytelnikom dopytać o kwestie nieporuszone w artykule. Będę starał się na bieżąco odpowiadać na wszystkie pojawiające się wątpliwości. Możliwy jest także bezpośredni kontakt ze mną via e-mail, formularz kontaktowy lub fanpage. Moim zamiarem jest stworzenie społeczności ludzi świadomych swoich praw, także zachęcam do dzielenia się artykułami, które uważają Państwo za wartościowe.

W najbliższej przyszłości planuję uruchomić dedykowane strony dotyczące rozwodów i alimentów, gdyż uważam że są to kwestie, które w Internecie nie doczekały się jeszcze wystarczającej analizy, a są bardzo doniosłe społecznie.

 

Pozdrawiam z Krakowa,

Paweł Zawartka