RODO

RODO

Szanowni Państwo, w związku z nadchodzącymi wielkimi krokami zmianami w zakresie ochrony danych osobowych pozwolę polecić sobie Państwu Fundację ENTROPIA, która od lat zajmuje się sprawami ochrony prywatności w sieci, ochroną danych osobowych i dóbr osobistych, a w końcu – mówiąc poważnie – próbuje znaleźć granicę pomiędzy bezpieczeństwem a prywatnością .

Na stronie internetowej Fundacji rozpoczyna się właśnie cykl artykułów poświęconych RODO, czyli rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pierwszy z artykułów dotyczy ogólnego przedstawienia rozporządzenia – czym jest, w jakich sytuacjach ma zastosowanie i kto powinien je wdrożyć. Materiał można znaleźć pod tym adresem.

Zmiany, które wchodzą w życie 25 maja 2018 roku, nakładają na przedsiębiorców przetwarzających dane osobowe szereg nowych obowiązków związanych z ochroną tych danych. Należyte przygotowanie się do nowej rzeczywistości pozwoli uniknąć w przyszłości negatywnych skutków braku odpowiednich procedur w Państwa firmach.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

PODZIEL SIĘ: