Adwokat rozwód Kraków

Adwokat rozwód Kraków

Temat artykułu: Adwokat rozwód Kraków

W ramach prowadzonych kancelarii adwokackich w Krakowie, adwokat Magdalena Walkiewicz, adwokat Michał Śmigiel oraz adwokat Paweł Zawartka, współtworzący blog www.maszprawo.edu.pl, reprezentują Klientów w sprawach o rozwód w Krakowie i w innych miastach.

Podejmując trudną decyzję o rozwodzie warto zastanowić się nad wyborem doświadczonego adwokata. Adwokat w procesie rozwodowym powinien stanowić wsparcie dla Klienta w jego trudnej sprawie, tak aby całe stresujące postępowanie przebiegło sprawnie i szybko.

Rozwód w Krakowie adwokat

Co oznacza sformułowanie „rozwód w Krakowie”? Otóż sprawy o rozwód w Krakowie rozpatruje Sąd Okręgowy XI Wydział Cywilny Rodzinny. Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego, z uwagi na doniosły charakter, sprawy takie są rozpoznawane przez powiększony skład sędziowski – jednego sędziego zawodowego i dwóch ławników. Sąd przy orzekaniu korzysta z czynnika społecznego.

Rozwód w Krakowie to sformułowanie trafne także ze względu na duży obszar właściwości Sadu Okręgowego. Otóż Sąd ten rozpatruje sprawy także wszystkich mieszkańców podkrakowskich miejscowości.

Aby nie pozostać w powyższym stwierdzeniu gołosłownym, należy odwołać się do opublikowanej informacji o właściwości miejscowej Sądu Okręgowego w Krakowie. Rozwód w Krakowie będzie dotyczył mieszkańców Krakowa oraz gmin:

 1. Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia;
 2. Czernichów, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Liszki, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki;
 3. Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza, Koszyce, Nowe Brzesko, Pałecznica, Proszowice i Radziemice;
 4. Iwanowice, Michałowice, Skała i Sułoszowa;
 5. Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Miechów, Racławice, Słaboszów i Słomniki ;
 6. Dobczyce, Gdów, Lubień, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia i Wiśniowa;
 7. Bolesław, Klucze, Olkusz, Trzyciąż i Wolbrom (oraz miasta Bukowno);
 8. Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator (oraz miasta Oświęcim);
 9. Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Zawoja i Zembrzyce (oraz miast Jordanów i Sucha Beskidzka);
 10. Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice, Stryszawa, Stryszów, Tomice, Wadowice, Wieprz;
 11. Biskupice, Kłaj, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne i Wieliczka.

Można zaryzykować, że na rozwód w Krakowie będzie się musiał zdecydować praktycznie każdy mieszkaniec małopolski.

Ile trwa rozwód w Krakowiedwokat

Wielu Klientów pyta nas ile trwa rozwód w Krakowie. Odpowiedzieć musimy po prawniczemu – to zależy.

Jeżeli małżonkowie są zgodni i zdecydowani na rozwód, a nie mają dzieci to rozwód w Krakowie można przeprowadzić w 4 miesiące.

Rozwód w Krakowie nie nastąpi natomiast tak szybko, jeżeli konflikt między małżonkami jest większy lub jeżeli małżonkowie mają niepełnoletnie dzieci. Wówczas Sąd Okręgowy w Krakowie musi podjąć szereg czynności dowodowych, aby ustalić istotne kwestie. Zdarza się, że musi w takiej sytuacji skorzystać również z pomocy Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych. W takim przypadku czas oczekiwania na rozwód w Krakowie to nawet 2 lata (chociaż jest to termin tylko orientacyjny).

Ile kosztuje rozwód w Krakowiedwokat

Decydując się na wystąpienie z pozwem o rozwód należy uiścić opłatę sądową w wysokości 600 zł.

Do tej sumy należy doliczyć wynagrodzenie adwokata (jeżeli zdecydują się Państwo na profesjonalną pomoc), które jest ustalane indywidualnie z Klientem. W takim przypadku uiścić należy również 17 zł tytułem opłaty skarbowej od pełnomocnictwa.

Adwokat rozwód Kraków

Postępowanie rozwodowe jest sprawą bardzo trudną i wymagającą przede wszystkim dla Klienta. Adwokat powinien stanowić dla swojego Klienta wsparcie. Korzystając ze swojego doświadczenia powinien przeprowadzić go przez całe postępowanie.

Na sali rozpraw często pojawiają się emocje, dlatego adwokat powinien czuwać nad prawidłowym przebiegiem postępowania, kiedy jego Klient będzie zeznawał.

Inne polecane artykuły

Bazując na swoim doświadczeniu adwokaci prowadzący bloga www.maszprawo.edu.pl przygotowali również inne artykuły dotyczące spraw rozwodowych, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników:

*****

Adwokaci reprezentują Klientów w sprawach rozwodowych przed Sądem Okręgowym w Krakowie. W razie jakichkolwiek pytań, ewentualnie potrzeby pomocy w tego typu sprawach, zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego:

  Korzystając z formularza wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych podanych w ww. formularzu oraz w przesłanych przeze siebie dokumentach.

  Administratorami Państwa danych osobowych są Adwokat Michał Śmigiel, Adwokat Paweł Zawartka oraz Adwokat Magdalena Walkiewicz (ul. Mogilska 58/9, 31-546 Kraków). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawą przetwarzania danych jest Państwa zgoda wyrażana poprzez wysłanie zapytania). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu udzielenia odpowiedzi.

  Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż to konieczne do udzielenia odpowiedzi. Mają Państwo prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.