Dlaczego trzeba mieć adwokata do walki z bankiem?

adwokat do walki z bankiem

Dlaczego trzeba mieć adwokata do walki z bankiem? Na naszym blogu przedstawiamy sytuacje kredytobiorców w sporach z bankami, w szczególności w sprawach frankowych. Z naszego doświadczenia wynika, że w sprawach przeciwko bankom warto skorzystać z pomocy prawnika. Druga strona wcale nie szczędzi pieniędzy na obsługę prawną.

Co przy tym ważne banki zazwyczaj korzystają z dużych, międzynarodowych kancelarii – korporacji prawniczych zatrudniających dziesiątki, jak nie setki prawników. Oznacza to, że dalej do spraw frankowych podchodzą bardzo poważnie, traktując je priorytetowo. W sprawach kredytów złotowych banki powierzają swoje sprawy mniejszym kancelariom. To oznacza, że rynek kredytów frankowych jest dla nich bardzo istotny.

Znamienne jest, że pomimo korzystnej dla kredytobiorców linii orzeczniczej banki dalej stoją na stanowisku, że ich umowy kredytowe są prawidłowe. W odpowiedzi na wezwanie do zapłaty nienależnie pobranych świadczeń często zdawkowo odpisują, że stosowany przez nich wzorzec umowny nie zawiera klauzul abuzywnych, a umowa jest ważna.

Czy warto skorzystać z pomocy kancelarii w sprawie frankowej?

Z racji dosyć korzystnej linii orzeczniczej wielu kredytobiorców zastanawia się, czy warto korzystać z pomocy kancelarii adwokackiej w sprawie frankowej? Można mieć wrażenie, że sprawa frankowa to proste postępowanie, ale czy to prawda? Rzeczywistość jest niestety bardziej skomplikowana.

Polska nie jest krajem prawa precedensowego. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Pełnomocnicy banków podnoszą natomiast szereg argumentów przemawiających za rzekomą prawidłowością stosowanych klauzul. Zarzucają, że kredytobiorcy wystąpili z pozwem tylko ze względu na chwilową koniunkturę. Podnoszą, że umowy tak na prawdę nie były niekorzystne, a stosowany kurs CHF był rynkowy – nie odbiegał od stosowanego przez inne banki, czy NBP.

Prawnik do walki z bankiem

W nierównej walce z bankiem warto skorzystać ze wsparcia prawnika specjalizującego się w sporach frankowych. Posiadane przez nasz zespół doświadczenie pozwala świadczyć pomoc prawną na wysokim poziomie. Zawsze służymy dla kredytobiorców wsparciem.

Poniżej prezentujemy przykładowe sprawy, w których reprezentujemy kredytobiorców:

Szybki kontakt z prawnikami specjalizującymi się w sprawach z bankami możliwy jest za pośrednictwem formularza:

    Korzystając z formularza wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych podanych w ww. formularzu oraz w przesłanych przeze siebie dokumentach.

    Administratorami Państwa danych osobowych są Adwokat Michał Śmigiel, Adwokat Paweł Zawartka oraz Adwokat Magdalena Walkiewicz (ul. Mogilska 58/9, 31-546 Kraków). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawą przetwarzania danych jest Państwa zgoda wyrażana poprzez wysłanie zapytania). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu udzielenia odpowiedzi.

    Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż to konieczne do udzielenia odpowiedzi. Mają Państwo prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.