Kancelarie frankowe

kancelarie frankowe

Kredytobiorcy zastanawiają się często, które kancelarie frankowe są warte rozważenia. Czy istnieje jakiś ranking kancelarii prawnych zajmujących się kredytami frankowymi? Każdy chciałby skorzystać ze specjalisty w zakresie kredytów frankowych. Pomimo licznych pozytywnych wyroków, które pojawiają się w przestrzeni medialnej sprawy o tzw. kredyt frankowy nadal ocenić należy jako skomplikowane. Do sądu nie wystarczy napisać, że umowa o kredyt tzw. frankowy jest nieważna – naiwnie byłoby liczyć na dobrą wolę sądu i niepodjęcie walki przez bank. Z taką sprawą w naszej praktyce jeszcze się nie spotkaliśmy.

Czy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Niewątpliwie w sporze z bankiem warto postawić na profesjonalistę – prawnika specjalizującego się w sprawach kredytów frankowych. Banki, które udzielały toksycznych kredytów tzw. frankowych mają za sobą całe działy prawne i potężne zewnętrzne kancelarie prawne. Konsument, kredytobiorca jest w tym sporze sam. Przynajmniej na początku. Kancelarie frankowe, które dobrze orientują się w tematach kredytów, są w stanie w szybki sposób przeanalizować zapisy umowne, odnaleźć te abuzywne i podać argumenty przemawiające na korzyść kredytobiorców.

Adwokat, który specjalizuje się w sporach z bankami jest dobrze przygotowany merytorycznie. Swobodnie porusza się przy analizie dokumentów bankowych – wie, które są istotne i na które należy zwrócić największą uwagę.

Spory frankowe potrafią być długie. Prawnicy bankowi piszą obszerne pisma, powołują szereg argumentów, które w ich mniemaniu mają przemawiać za ważnością umowy. Nie można tego typu twierdzeń pozostawić bez komentarza, bez adekwatnej repliki. Banki wywołują presję na sąd powołując się również na argumenty pozaprawne. Nierzadko pojawiają się twierdzenia o możliwym załamaniu systemu bankowego, czy nawet całej gospodarki.

Banki dołączają do swoich pism opinie specjalistów w dziedzinie prawa bankowego, którzy korzystnie dla nich interpretują wadliwe umowy. Osoba bez doświadczenia, w tym także bez wiedzy w zakresie procesów sądowych, może zostać przytłoczona argumentami banku.

W swojej praktyce podzieliliśmy się z Państwem historią sporu kredytobiorców z PKO. Łatwo z niej wyczytać, że od samego początku, już od pierwszego pisma przedprocesowego, bank forsuje teorię o rzekomej prawidłowości swoich umów. Bank nie odpuszcza i spór ten toczy się dalej. Sprawa nadal jest w Sądzie.

Nawet po wygraniu sprawy z bankiem przeciwnik nie składa broni. Tak się stało np. po wygranej naszych Klientów w prowadzonej przez naszych prawników sprawie przeciwko bankowi Millennium, o której pisaliśmy w tym artykule.

Kancelarie frankowe

KREDYTY FRANKOWE KANCELARIA – ZAKRES USŁUG

Pomagamy na każdym etapie sporu z bankiem w sprawie frankowej:

 • porady prawne w sprawach kredytów „frankowych”
 • wezwanie banku do zapłaty
 • przygotowanie pozwu przeciwko bankowi
 • reprezentacja w postępowaniu sądowym
 • apelacja od wyroku sądu pierwszej instancji
 • skarga kasacyjna w sprawie frankowej

Kancelaria frankowa z siedzibą w Krakowie świadczy usługi dla Klientów w całej Polsce: Radom, Pruszków, Kielce, Warszawa, Opole, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Szczecin.

Kancelarie frankowe to kompleksowa obsługa spraw z zakresu kredytów frankowych. Pomoc prawną w sporze z bankami świadczymy także w całym województwie małopolskim: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Olkusz, Oświęcim, Chrzanów, Bochnia, Nowy Targ, Gorlice, Zakopane, Skawina, Andrychów, Wadowice, Wieliczka, Dobczyce, Limanowa, Proszowice.

SZYBKI KONTAKT MOŻLIWY JEST PRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY:

  Korzystając z formularza wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych podanych w ww. formularzu oraz w przesłanych przeze siebie dokumentach.

  Administratorami Państwa danych osobowych są Adwokat Michał Śmigiel oraz Adwokat Paweł Zawartka (ul. Mogilska 58/9, 31-546 Kraków). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawą przetwarzania danych jest Państwa zgoda wyrażana poprzez wysłanie zapytania). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu udzielenia odpowiedzi.

  Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż to konieczne do udzielenia odpowiedzi. Mają Państwo prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.