Adwokat kredyt frankowy Kraków

adwokat kredyt frankowy kraków
adwokat kredyt frankowy kraków

Fraza Adwokat kredyt frankowy Kraków jest często wyszukiwana przez kredytobiorców poszukujących profesjonalnej obsługi prawnej procesu przeciwko bankowi. Dlatego ten artykuł poświęciliśmy zagadnieniu związanemu z wyborem. Jako kancelaria adwokacka kredyt frankowy Kraków reprezentujemy klientów w sporach z bankami.

W ramach prowadzonych kancelarii adwokackich w Krakowie adwokat Michał Śmigiel oraz adwokat Paweł Zawartka, współtworzący blog www.maszprawo.edu.pl, reprezentują frankowiczów w sporach z bankami. Pierwszy artykuł na blogu w tym temacie przygotowaliśmy jeszcze w 2017 roku, kiedy spory z kredytobiorców dopiero się rozpoczynały. Swoje doświadczenie procesowe opisujemy w licznych artykułach na blogu, poszerzając świadomość kredytobiorców.

Ktoś kiedyś powiedział, że szczęście sprzyja przygotowanym. Wykonując swoje obowiązki zawodowe, jako prawnicy, zawsze poświęcamy dużo czasu na przygotowanie się do każdej sprawy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, wykorzystując przy tym nasze dotychczasowe doświadczenie.

W obecnie ukształtowanym procesie cywilnym przygotowanie ma kluczowe znaczenie. Ustawodawca wprowadził bowiem ograniczenia formalne, które z jednej strony mają na celu przyspieszenie postępowań, ale z drugiej nakładają na strony szereg obowiązków, których wcześniej nie było. Wiąże się to z koniecznością większej dbałości strony o swoją sprawę.

Zasadą jest teraz, że wszystkie twierdzenia, argumenty i dowody na ich poparcie strona powinna podać już w swoim pierwszym piśmie. Kiedyś było tak, że strony mogły pisać pisma bez żadnych ograniczeń i zgłaszać nowe twierdzenia, co wpływało na przedłużanie się postępowań. Zostało to ukrócone. Teraz Sąd może wszystkie nasze późniejsze twierdzenia pominąć. Wiązać się to może nawet z przegraniem sprawy (pomimo, że faktycznie mamy rację, to z uwagi na ograniczenia procesowe możemy nie mieć możliwość przekonać do niej Sądu).

Kredytobiorca pozywający bank o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu tzw. frankowego powinien w pozwie przedstawić wszystkie swoje racje i dołączyć wszystkie dowody na ich poparcie. Każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana. Pomimo, że przeważająca część wyroków jest na korzyść frankowiczów, to zdarzają się również orzeczenia negatywne. Warto zatem dobrze wybrać i powierzyć sprawę profesjonalistom.

Jako adwokaci i radcowie prawni prowadzący sprawy frankowiczów przestrzegamy zasad etyki wykonywania zawodu. Adwokat i radca prawny prowadzący kancelarię prawną zobowiązani są do zachowania najwyższej staranności. Muszą oni dbać o interes klienta. Wszystko, czego dowiedzą się od kredytobiorcy przy zlecaniu sprawy objęte jest tajemnicą adwokacką i nie może być rozpowszechniane. Adwokat powinien też rzetelnie informować Klienta o ryzykach które wiążą się z jej wytoczeniem, a także na bieżąco o stanie sprawy.

Zdarzają się osoby nieuczciwe, które obiecują gruszki na wierzbie, zapewniając o wygranej. Adwokat nie może tego robić. Jako adwokaci gwarantujemy, że podejmujemy wszelkie prawem dopuszczalne kroki, żeby prawidłowo reprezentować klientów. Ostateczne rozstrzygnięcie zależy jednak od Sądu rozpoznającego sprawę. W Polsce nie mamy tzw. prawa „precedensowego” (szerzej na ten temat: https://www.profinfo.pl/blog/prawo-precedensowe-w-polsce-czy-i-w-jakich-postaciach-wystepuje/), które nakazuje rozstrzygać sprawy tak samo w zbliżonych stanach faktycznych. Tutaj Sądy są niezawisłe i niezależne, co oznacza że nie są związane wyrokami innych sądów i samodzielnie decydują o przedmiocie postępowania. Mogą i powinny oczywiście sugerować się innymi orzeczeniami, ale tylko pomocniczo.

Adwokat kredyt frankowy Kraków przedstawia Sądowi argumenty prawne, które przemawiają za stanowiskiem Klienta.

Adwokat kredyt frankowy Kraków – czy warto skorzystać z pomocy prawnika w sprawie o unieważnienie umowy kredytowej lub jej odfrankowienie?

Warto się zastanowić, czy nie skorzystać z pomocy adwokata w sprawie dotyczącej kredytu frankowego. Kwestia ta nie jest jednoznaczna, bo wiąże się oczywiście z koniecznością pokrycia honorarium prawnika. Są jednak różne metody płatności wynagrodzenia dla adwokata (np. w ratach). Każda sprawa jest traktowana i wyceniana indywidualnie.

Niewątpliwie sprawy frankowe są sprawami skomplikowanymi. Pomimo wielu pozytywnych orzeczeń pojawiających się w przestrzeni publicznej, w dalszym ciągu rozstrzygnięcie w konkretnej sprawie nie jest wcale pewne. Można powiedzieć, że co Sąd to wyrok. Nie wystarczy zatem gołosłowne powołanie się na nieważność umowy kredytowej. Dokonując oceny konkretnej umowy trzeba przedstawić konkretne argumenty na poparcie swojej tezy.

Prawnik specjalizujący się w sprawach kredytów frankowych może pomóc przedstawić argumenty przemawiające za stanowiskiem Klienta. Pomoże zebrać, poszeregować i należycie przedstawić dowody na poparcie twierdzeń kredytobiorcy. Przygotuje do rozprawy. W stresującej dla Klienta sytuacji będzie oparciem. Będzie mogła zadawać pytania, kwestionować twierdzenia drugiej strony, czy przedstawiać korzystną dla Kredytobiorcy argumentację.

Adwokat do sprawy frankowej

Mając na uwadze powyższe warto jest przemyśleć decyzję o wyborze prawnika, który będzie reprezentował nas w sporze z bankiem. Należy uważać na pośredników, którzy reprezentują tzw. kancelarie odszkodowawcze na szybko przemianowane na kancelarie frankowe. Radcowie prawni mają zakaz współpracy z takimi podmiotami. W rzeczywistości podmioty te nie mogą reprezentować klientów w sądach – zajmują się one masowym pozyskiwaniem klientów, a następnie podzlecają sprawy dalej. Finalnie klient nie wie jaki adwokat będzie go reprezentował, nie ma z nim bezpośredniego kontaktu, nie wie na co może liczyć, nie wie kiedy jego pozew zostanie przygotowany i czy sprawa nie zginie w gąszczu spraw.

Często idea, która stoi za takimi podmiotami, to: „zdobyć klienta za wszelką cenę, a później jakoś to będzie”. Na początku, kiedy trzeba przyjąć zlecenie, kontakt jest dobry, ale później – po podpisaniu umowy – kiedy klient chciałby się czegoś dowiedzieć musi wydzwania, pisać maile, a finalnie i tak pozostaje w stanie zawieszenia. Z przekazywanych nam informacji wynika, że kontakt z taką firmą jest później bardzo utrudniony.

Jako adwokaci rozumiemy, że sprawa o kredyt frankowy jest istotna dla naszych Klientów, dlatego pozostajemy z nimi w stałym kontakcie.

*****

Adwokaci prowadzący blog www.maszprawo.edu.pl reprezentują swoich Klientów w sprawach dotyczących kredytów frankowych, dlatego ten artykuł nosi tytuł adwokat kredyt frankowy Kraków. Bazując na swoim doświadczeniu procesowym przygotowali również inne artykuły w zakresie kredytów CHF, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników:

***

Adwokaci publikujący na blogu www.maszprawo.edu.pl pomagają Klientom w sporach z bankami. Reprezentują oni Klientów z całej Polski.

Jeśli są Państwo w podobnej sytuacji zapraszamy do kontaktu z adwokatem Pawłem Zawartką lub adwokatem Michałem Śmiglem, którzy udzielą profesjonalnej porady i pomogą przeprowadzić postępowanie przeciwko bankowi.

W ramach prowadzonych kancelarii adwokackich w Krakowie adwokat Michał Śmigiel oraz adwokat Paweł Zawartka, współtworzący blog www.maszprawo.edu.pl, reprezentują frankowiczach w sporach z bankami. Ostatnio prawnicy specjalizujący się w sprawach frankowych uzyskali dla klientów korzystny wyrok w sporze z bankiem Millennium – Sąd ustalił nieważność umowy i zasądził całość dochodzonych świadczeń. Adwokat kredyt frankowy Kraków – rzetelność i profesjonalizm.

Z kancelarią adwokacką można skontaktować się telefonicznie pod numerem 790494135 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego:

    Korzystając z formularza wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych podanych w ww. formularzu oraz w przesłanych przeze siebie dokumentach.

    Administratorami Państwa danych osobowych są Adwokat Michał Śmigiel, Adwokat Paweł Zawartka oraz Adwokat Magdalena Walkiewicz (ul. Mogilska 58/9, 31-546 Kraków). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawą przetwarzania danych jest Państwa zgoda wyrażana poprzez wysłanie zapytania). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu udzielenia odpowiedzi.

    Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż to konieczne do udzielenia odpowiedzi. Mają Państwo prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    Adwokat kredyt frankowy Kraków: adwokat Michał Śmigiel oraz adwokat Paweł Zawartka. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia