Adwokat kredyt frankowy Kraków

adwokat kredyt frankowy kraków
adwokat kredyt frankowy kraków

Temat artykułu: Adwokat kredyt frankowy Kraków. Kancelaria adwokacka kredyt frankowy Kraków.

W ramach prowadzonych kancelarii adwokackich w Krakowie adwokat Michał Śmigiel oraz adwokat Paweł Zawartka, współtworzący blog www.maszprawo.edu.pl, reprezentują frankowiczów w sporach z bankami.

Ktoś kiedyś powiedział, że „szczęście sprzyja przygotowanym”. Wykonując swoje obowiązki zawodowe, jako prawnicy, zawsze poświęcamy dużo czasu na przygotowanie się do każdej sprawy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, wykorzystując jednak nasze dotychczasowe doświadczenie.

W obecnie ukształtowanym procesie cywilnym przygotowanie ma kluczowe znaczenie. Ustawodawca wprowadził bowiem ograniczenia procesowe, które mają na celu przyspieszenie postępowań. Wiąże się to z koniecznością większej dbałości strony o swoją sprawę.

Zasadą jest teraz, że wszystkie twierdzenia, argumenty i dowody na ich poparcie strona powinna podać już w swoim pierwszym piśmie. Kiedyś było tak, że strony mogły pisać pisma bez żadnych ograniczeń i zgłaszać nowe twierdzenia, co wpływało na przedłużanie się postępowań.  Zostało to ukrócone. Teraz Sąd może wszystkie nasze późniejsze twierdzenia pominąć. Wiązać się to może nawet z przegraniem sprawy.

Kredytobiorca pozywający o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu tzw. frankowego powinien w pozwie przedstawić wszystkie swoje racje i dołączyć wszystkie dowody na ich poparcie.

Jako adwokaci i radcowie prawni przestrzegamy zasad etyki wykonywania zawodu. Adwokat i radca prawny prowadząc kancelarie prawną zobowiązani są do zachowania najwyższej staranności.

Adwokat kredyt frankowy Kraków – czy warto skorzystać z pomocy prawnika w sprawie o unieważnienie umowy kredytowej lub jej odfrankowienie?

Warto się zastanowić, czy nie skorzystać z pomocy adwokata w sprawie dotyczącej kredytu frankowego. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo wiąże się oczywiście z koniecznością pokrycia honorarium prawnika. Są jednak różne metody płatności wynagrodzenia dla adwokata (np. w ratach). Każda sprawa traktowana i wyceniana jest indywidualnie.

Niewątpliwie sprawy frankowe są sprawami skomplikowanymi. Pomimo wielu pozytywnych orzeczeń pojawiających się w przestrzeni publicznej, w dalszym ciągu rozstrzygnięcie w konkretnej sprawie nie jest wcale pewne. Można powiedzieć, że co Sąd to wyrok. Nie wystarczy zatem gołosłowne powołanie się na nieważność umowy kredytowej. Dokonując oceny konkretnej umowy trzeba przedstawić konkretne argumenty na poparcie swojej tezy.

Osoba znająca meandry sądowej sali może pomóc przedstawić nam argumenty przemawiające za naszym stanowiskiem. Pomoże zebrać, poszeregować i należycie przedstawić dowody na poparcie naszych argumentów. W stresującej dla nas sytuacji będzie oparciem. Będzie mogła zadawać pytania, kwestionować twierdzenia drugiej strony, czy przedstawiać korzystną dla nas argumentację.

*****

Adwokaci prowadzący blog www.maszprawo.edu.pl reprezentują swoich Klientów w sprawach dotyczących kredytów frankowych. Bazując na swoim doświadczeniu procesowym przygotowali również inne artykuły w zakresie kredytów CHF, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników:

***

Adwokaci publikujący na blogu www.maszprawo.edu.pl pomagają Klientom w sporach z bankami. Reprezentują oni Klientów z całej Polski.

Jeśli są Państwo w podobnej sytuacji zapraszamy do kontaktu z adwokatem Pawłem Zawartką lub adwokatem Michałem Śmiglem, którzy udzielą profesjonalnej porady i pomogą przeprowadzić postępowanie.

W ramach prowadzonych kancelarii adwokackich w Krakowie adwokat Michał Śmigiel oraz adwokat Paweł Zawartka, współtworzący blog www.maszprawo.edu.pl, reprezentują frankowiczach w sporach z bankami.

Z kancelarią adwokacką można skontaktować się telefonicznie pod numerem 790494135 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w ww. formularzu oraz w przesłanych przeze mnie dokumentach. (wymagane)

    Administratorami Państwa danych osobowych są Adwokat Michał Śmigiel, Adwokat Paweł Zawartka oraz Adwokat Magdalena Walkiewicz (ul. Mogilska 58/9, 31-546 Kraków). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawą przetwarzania danych jest Państwa zgoda wyrażana poprzez wysłanie zapytania). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu udzielenia odpowiedzi.

    Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż to konieczne do udzielenia odpowiedzi. Mają Państwo prawo dostępu do tych danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    Adwokat kredyt frankowy Kraków: adwokat Michał Śmigiel oraz adwokat Paweł Zawartka. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia

    PODZIEL SIĘ: